Aktualności

Deepin 20.9

Została wydana nowa wersja deepin 20.9.

deepin (dawniej: Linux Deepin, Hiweed GNU/Linux) to dystrybucja Linuksa, która ma na celu dostarczenie eleganckiego i przyjaznego dla użytkownika systemu operacyjnego. deepin wyposażony jest we własne środowisko graficzne Deepin Desktop Environment (DDE) bazujące na technologii HTML5, jak również Deepin Music, Deepin Movie, WPS i inne aplikacje.

Deepin 20.9 jest kolejną aktualizację konserwacyjną z serii 20.x, która zawiera aktualne komponenty i wiele poprawek błędów. Obecni użytkownicy Deepin 20.8 nie muszą pobierać nowego obrazu ISO 20.9, wystarczy aktualizować swoje instalacje.

Nowy obraz ISO zawiera zaktualizowany menedżer plików, który nie ulega już awariom podczas zmiany nazw plików i nie wyświetla już błędu podczas otwierania niestandardowych ustawień wygaszacza ekranu.

Zaktualizowano również środowisko Deepin Desktop Environment (DDE), aby skrócić czas otwierania wyskakującego okienka powitalnego podczas przełączania do nowej sesji po utworzeniu nowego użytkownika i ponownym uruchomieniu systemu, poprawiono łączenie ekranów 4K i ustawienie skalowania ułamkowego 2,75 oraz poprawiono interfejs logowania do sieci.

W Deepin 20.9 rozwiązano wiele innych błędów i problemów, m.in. przycisk odświeżania panelu sieciowego Deepin Desktop Environment, interfejs uwierzytelniania, dostęp do plików WPS, a także obrazy podglądu aplikacji i style wyświetlania nazw aplikacji.

To wydanie zawiera również ogólne poprawki błędów poprawiające ogólną stabilność i bezpieczeństwo systemu. Usunięto błędy związane z modułem Bluetooth, sklepu Deepin, interfejsu logowania za pomocą hasła, dzielnika podzielonego ekranu, skrótu Alt+Tab i innych elementów systemu.

Deepin 20.9 zawiera również zaktualizowaną wersję zestawu narzędzi Qt w wersji 5.15.8 LTS.

Źródło: deepin.org/en/deepin-20-9-is-officially-released/

Obraz systemu Deepin dla maszyn amd64 można pobrać z naszego portalu.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.