DevuanLinux

GobMis GNU/Linux

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2023, 16:46

Strona domowa: distro.misiones.gob.ar
Dokumentacja: linux-gobmis.readthedocs.io/index.html
Forum:
Pochodzenie: Argentyna
Kategoria: Desktop
Pulpit: Xfce
Architektura: x86_64
Bazuje na: Devuan
Użytkownik: Początkujący
Wikipedia:
Distrowatch:
Nośnik: Live DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 3.1.1 | 2022.07.06

GobMis GNU/Linux to dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux oparta na dystrybucji Devuan i dostosowana do specyficznych potrzeb administracji publicznej. Wydany na licencji GNU GPL, GobMis jest tworzony za pomocą wolnego oprogramowania i jest otwarty na dostosowanie w celu uwzględnienia specyfiki każdego poziomu administracji.

System zawiera narzędzia powszechnie stosowane w urzędach, pokrywające wszystkie potrzeby obliczeniowe administracji publicznej.
Obejmuje to m.in. LibreOffice jako narzędzie biurowe, Firefox jako przeglądarkę internetową, Evolution do zarządzania pocztą, GIMP jako edytor graficzny, VLC jako odtwarzacz multimedialny.

GobMis GNU/Linux dąży do suwerenności technologicznej iw pełni respektuje Dekret Prowincjonalny nr 1800/07, który ustanawia obowiązek używania Open Standard for Office Documents (ODF: OpenDocument ISO/IEC 26300/06) w Wojewódzkiej Administracji Publicznej, poprzez włączenie LibreOffice jako standardowy pakiet biurowy.

Kontakt: Dyrekcja Modernizacji Zarządzania i Elektronicznej Administracji, Podsekretariat ds. Koordynacji i Stosunków Instytucjonalnych, Ministerstwo Koordynacji Gabinetu Generalnego Argentyny.

 
Wiadomości:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.