Świat

Firefox 112

Mozilla poinformowała o wydaniu nowej wersji Firefox 112, swojej bezpłatnej, wieloplatformowej otwarto-źródłowej przeglądarki internetowej dla platform GNU/Linux, macOS i Windows.

Nowości w tym wydaniu

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy pół hasła pokazuje teraz opcję ujawnienia hasła.

Użytkownicy systemu Ubuntu Linux mogą teraz importować dane przeglądarki z pakietu Chromium Snap. Obecnie będzie to działać tylko wtedy, gdy Firefox nie jest również zainstalowany jako pakiet Snap, ale trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu.

Korzystając z panelu listy kart na pasku kart możesz teraz zamykać karty, klikając elementy na tej liście środkowym przyciskiem myszy.

Zawsze byłeś w stanie otworzyć kartę za pomocą (Cmd/Ctrl)-Shift-T. Teraz ten sam skrót przywróci poprzednią sesję, jeśli nie ma już zamkniętych kart z tej samej sesji do ponownego otwarcia.

Rozszerzono listę znanych parametrów śledzenia, które są usuwane z adresów URL, aby dodatkowo chronić naszych użytkowników przed śledzeniem między witrynami, dla wszystkich użytkowników ETP Strict.

Umożliwiono nakładanie wideo zdekodowanego programowo na procesory graficzne firmy Intel w systemie Windows. Poprawia to jakość skalowania wideo w dół i zmniejsza zużycie GPU.

Przestarzały interfejs API JavaScript U2F jest teraz domyślnie wyłączony. Protokół U2F pozostaje użyteczny za pośrednictwem interfejsu API WebAuthn. Interfejs API U2F można ponownie włączyć za pomocą security.webauth.u2fpreference.

Przycisk Clear dodany do panelu selektora dat umożliwia użytkownikom szybkie wyczyszczenie wpisu za pomocą typu 'date’ lub 'datetime-local’ i zapewnia znajomy interfejs we wszystkich przeglądarkach.

Jak zawsze poprawiono błędy związane z bezpieczeństwem.

Wraz z Firefoxem 112 została również wydana nowa wersja o wydłużonym wsparciu technicznym 102.10.0esr.

Źródło: www.mozilla.org/en-US/firefox/112.0/releasenotes/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.