Świat

Thunderbird 115

Zespół Mozilla Thunderbird poinformował o wydaniu nowej wersji Thunderbird 115 „Supernova”, popularnego, wieloplatformowego i bezpłatnego klienta poczty, kalendarza i czatu typu open source.

Thunderbird 115 jest wyposażony w interfejs użytkownika Supernova, który zawiera zaktualizowane 3-panelowe okno z odświeżonymi folderami, listą wiadomości i okienkami wyświetlania wiadomości, zaktualizowany szybki filtr, kalendarz i książkę adresową z nowym widokiem pionowym i dynamicznym ujednolicony pasek narzędzi.

Pojawiła się nowa ikona opcji wyświetlania, zaktualizowano ikony zakładek „Kalendarz”, „Zadania nowe” i „Edytuj”, do folderu dodano nowe akcje „Przenieś do” i „Kopiuj do” menu kontekstowe i dodano nową opcję wyświetlania tagów w menu klopsików w okienku folderów.

Thunderbird 115 jest wyposażony w ulepszoną implementację OpenPGP, która pozwala teraz na definiowanie przez użytkownika haseł OpenPGP, domyślnie umożliwia łączone podpisywanie i szyfrowanie wiadomości OpenPGP oraz dodaje możliwość otwierania menu kontekstowego menedżera kluczy OpenPGP za pomocą skrótów klawiaturowych.

Ta wersja umożliwia przesyłanie kluczy publicznych OpenPGP do serwerów kluczy VKS i HKP, pokazuje daty podpisów OpenPGP dla podpisanych wiadomości, umożliwia wykrywanie i importowanie kandydujących kluczy OpenPGP z pęków kluczy GnuPG oraz dodaje rozszerzenie pliku .asc dla wszystkich nazw plików podpisów OpenPGP.

Thunderbird 115 obsługuje również serwery kluczy HKP, które zwracają jeden klucz na adres e-mail, powiadamia użytkowników, jeśli wiadomość e-mail zawiera zagnieżdżone szyfrowanie i umożliwia im przeglądanie każdej zaszyfrowanej części wiadomości oraz umożliwia włączanie i wyłączanie szyfrowania za pośrednictwem interfejsu użytkownika, a także otwieranie Okna dialogowego Menedżera kluczy OpenPGP z CLI.

Oprócz tego Thunderbird może teraz automatycznie dodawać nowe foldery do wirtualnych folderów nadrzędnych i zapisanych wyszukiwań, obsługuje otwieranie zewnętrznych plików .eml na karcie, obsługuje uwierzytelnianie OAuth2 dla Fastmail i wysyła minimalny nagłówek klienta użytkownika (lub brak nagłówka we wszystkie) domyślnie.

Możliwe jest teraz również używanie stylów CSS w narzędziu do tworzenia wiadomości e-mail, wyszukiwanie about:config w Ustawieniach, włączanie rejestrowania aktualizacji, indywidualne ponowne ładowanie zdalnych kalendarzy, korzystanie ze stref czasowych konfigurowanych przez system operacyjny oraz dodawanie linków do numerów telefonów i faksów do kart książki adresowej.

Inne różne poprawki błędów poprawiają istniejące funkcje, takie jak możliwość reorganizacji grup dyskusyjnych za pomocą przeciągania i upuszczania, możliwość prawidłowego ogłaszania listy wiadomości czytnikom ekranu w trybie bez wątków, a także możliwość kliknij niezaznaczone wiadomości na liście wiadomości.

Obsługa Office 365 została ulepszona w Thunderbird 115, który dodaje również nową opcję „Pokaż zadania w kalendarzu” do menu Sterowanie kalendarzem, ponownie wykorzystuje połączenia SMTP podczas wysyłania wielu wiadomości, otwiera wszystkie zewnętrzne łącza z okna z trzema panelami w oknie użytkownika przeglądarki i renderuje wiadomości e-mail w formacie HTML w trybie standardowym.

Źródło: www.thunderbird.net/en-US/thunderbird/115.0/whatsnew/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jeden komentarz do “Thunderbird 115

  • Thunderbird to bardzo pożyteczny program. Trzymam kciuki za jego ciągly rozwój i cieszę się, że tak się dzieje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.