Aktualności

Ubuntu 20.04.6 LTS

Graham Inggs poinformował o wydaniu nowej wersji Ubuntu z linii o długoterminowym wsparciu technicznym 20.04.6 LTS Focal Fossa.

Ubuntu to dystrybucja Linuksa typu live, powstała na bazie Debiana, z możliwością instalacji na dysku twardym lub pamięci przenośnej, przeznaczona na komputery domowe i serwery.

Jak zwykle to wydanie zawiera wiele aktualizacji pakietów i zaktualizowane nośniki instalacyjne, na które składają się aktualizacje zabezpieczeń i poprawki innych błędów o dużym wpływie na system, z naciskiem na utrzymanie stabilność i zgodność z Ubuntu 20.04 LTS.

Ubuntu 20.04 LTS oferuje wsparcie techniczne przez okres 5 lat dla Ubuntu Desktop, Ubuntu Server, Ubuntu Cloud, Ubuntu Core i Ubuntu Base. Wszystkie pozostałe odmiany Ubuntu: Kubuntu 20.04.6 LTS, Ubuntu Budgie 20.04.6 LTS, Ubuntu MATE 20.04.6 LTS, Lubuntu 20.04.6 LTS, Ubuntu Kylin 20.04.6 LTS, Ubuntu Studio 20.04.6 LTS i Xubuntu 20.04.6 LTS są teraz również dostępne i będą otrzymywały aktualizacje przez okres 3 lat.

Nowe obrazy wymagane są do wykonania świeżej instalacji systemu. Jeśli posiadasz zainstalowane Ubuntu (lub jego odmianę) na dysku twardym, można przeprowadzić pełną aktualizację systemu za pomocą menadżera aktualizacji.

Obrazy płyt Ubuntu można pobrać z naszego portalu:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.