Aktualności

Zorin OS 16.3

Ostatnia aktualizacja: 27 lipca 2023, 19:48

Została wydana nowa wersja Zorin OS 16.3.

Zorin jest dystrybucją zbudowaną na Ubuntu i skierowaną do początkujących użytkowników Linuksa. Interfejs graficzny zbliżony jest wyglądem do MS Windows. Zorin OS Core oferuje pulpit XP, 7 lub GNOME 2 (do wyboru). Zorin OS Ultimate dodatkowo wyposażony jest w pulpity Mac OS X, Unity oraz Windows 2000. System posiada preinstalowane kodeki, wtyczki i programy o zamkniętym kodzie źródłowym, które mogą ułatwić przesiadkę z innego systemu na Linuksa.

Zorin OS 16.3 jest trzecią aktualizacją systemu z linii Zorin OS 16 opartej na Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish).

Zorin OS 16.3 jest dostępny dziewięć miesięcy po Zorin OS 16.2 i zawiera wszystkie najnowsze aktualizacje z nadrzędnych repozytoriów Ubuntu, oferując zaktualizowane nośniki live/instalacyjne.

Oprócz najnowszych aktualizacji z repozytoriów Ubuntu 22.04 LTS, a także zaktualizowanym wyborem oprogramowania, który obejmuje najnowszą i najlepszą serię pakietów biurowych open source LibreOffice 7.5, wersja Zorin OS 16.3 zawiera nową, funkcję Zorin OS Upgrader.

Zorin OS Upgrader to narzędzie, na które użytkownicy Zorin OS czekali od bardzo dawna, pozwalające im w końcu zaktualizować istniejące instalacje Zorin OS 16 do najnowszej wersji, w tym przypadku do Zorin OS 16.3. Ponadto Zorin OS Upgrader umożliwia aktualizację między różnymi wersjami Zorin OS.

Zorin OS Upgrader jest preinstalowany w systemie Zorin OS 16.3, co oznacza, że po zainstalowaniu systemu na nowym komputerze można go łatwo i bezproblemowo zaktualizować do przyszłych wersji, takich jak następny Zorin OS 16.4.

Istniejący użytkownicy Zorin OS 16.2 będą musieli zainstalować Zorin OS Upgrader z oficjalnych repozytoriów, aby zaktualizować swoje instalacje do Zorin OS 16.3, co oznacza, że nie będziesz już musiał pobierać nowego ISO.

Ta wersja zawiera również zaktualizowaną aplikację Zorin Connect na urządzenia z systemem Android, która umożliwia łatwą synchronizację i sterowanie smartfonem z systemem Android do/z komputera Zorin OS.

Ulepszenia obejmują możliwość uruchamiania poleceń na komputerze z menu zasilania w systemie Android 11 lub nowszym, monochromatyczną ikonę z motywem w systemie Android 13, więcej opcji sterowania odtwarzaniem w Spotify oraz automatyczne ponowne łączenie się z zaufanymi sieciami w tle w systemie Android 10 i nowszych.

Zorin OS 16.3 jest dostępny do pobrania w wersjach: Zorin OS Core, Lite, Education, Education Lite i Pro. Seria systemów operacyjnych Zorin OS 16 będzie nadal otrzymywać wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania i poprawek zabezpieczeń do kwietnia 2025 r.

Źródło: blog.zorin.com/2023/07/27/zorin-os-16.3-is-released/

Obrazy płyt Zorin OS dla architektury 64 bitowej możesz pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.